Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Decoupage: graphic box

08 lutego
 Cześć wszystkim! Dzisiaj pokażę wam jak techniką decoupage wykonać gładkie pokrycie bez zagięć. Dodatkowo użyłam tu zdjęcia z magazynów, więc myślę, że to ciekawy sposób na stworzenie czegoś unikalnego. Zrobiłam to pudełko w prezencie. Aha i wszystkie zdjęcia zostały zrobione przed lakierowaniem (zrobię to dopiero dzisiaj, jak wszystko wyschło).
Drewniane pudełeczko jest od www.drewbis.pl .


Potrzebne akcesoria: pudełko, wycinki z magazynów, żelazko, klej do decoupage (lub do drewna) zmieszany z wodą, pędzelek, nożyczki, czarna taśma izolacyjna, skalpel.
 

*Hi, everyone! Today I'll show you how to make a smooth decoupage covering without scratches. At also I used here a pictures from the magazines, so I think it's a fun way to create something unusual. I made this box as a gift. 
Ah and all of the pictures were taken before painting the box with lacquer - I'm gonna do it tomorrow.
The wooden box is from www.drewbis.pl .

Supplies needed: a box, graphics from the magazines, iron, decoupage glue (or for wood) mixed with water, paintbrush, scissors, black isolating tape, scalpel.

Zamalujcie tą część pudełka, którą chcecie ozdobić używając kleju zmieszanego z wodą. Zostawcie, by chwilę przeschło. Możecie powtórzyć tą czynność, jeśli wasz klej nie jest zbyt mocny. Ustawcie żelazko na minimalną temperaturę. Połóżcie grafikę na klej i prasujcie przez chwilę. Sprawdźcie, czy całość jest prawidłowo przyklejona. Jeśli nie, prasujcie dłużej (uważajcie by nie zniszczyć mokrej grafiki) albo dodajcie trochę kleju. /
  *Paint that part of the box you want to decorate with a mix of glue and water. Let it dry for a while. You may repeat it twice if your glue is not so strong. Then heat the iron on a minimum temperature. Place the graphic on a glue and then iron it for a while. Check if it's glued properly. If not, iron longer (be careful to not destroy the wet graphic) or add some glue.
 
To jest przykrywka mojego pudełka. Zagnijcie końce, posmarujcie klejem i zaprasujcie na drugiej stronie (oczywiście jeśli wasze pudełko ma przykrywkę :-) ). /
 *This is the cover of my box. Fold the endings on the graphic, then glue them and iron on the other side (if your box have a cover, of course :-) ).
To ważne, by sprawdzić, czy wszystko do siebie pasuje. Ponieważ czasem może się zdarzyć, że przez papier nie będziemy w stanie zamknąć pudełka. Na szczęście tu wszystko do siebie pasowało. /
  *It's important to check if everything fits. Because sometimes it may happen that because of the paper we wouldn't be able to close our box. Luckily here everything went well.
 Teraz pora na udekorowanie reszty pudełka. Powtarzajcie czynności - smarować klejem, układać papier, prasować. /
 *So now it's time to decorate the rest of the box. Just do the same thing - glue, place paper and iron.
 Oczywiście, jak zawsze, mój mały pomocnik przyszedł popatrzeć na to, co robię i pospać na środku mojego miejsca pracy. :-) / 
*Of course as always my little helper came to watch my work and sleep in the middle of my workspace. :-)

 Spód pudełka zostawiłam bez ozdób, tak samo jak środek, bo mają być tam przechowywane ołówki, więc nie widzę sensu w malowaniu środka, skoro i tak się pobrudzi. :-) /
 *I left the bottom of the box without any graphics, same as inside, because my boyfriend will keep here his pencils, so I see no reason in painting the inside, which is gonna be dirty anyway. :-)

Zadrapania, które widzicie na szarej grafice są namalowane. Więc to nie moja wina. :-) /
 *Scratches that you can see on the grey graphic is painted. It's not my false :-)
  Możecie tu zobaczyć czarne linie zrobione z taśmy izolacyjnej. Zrobiłam je, ponieważ po prostu podoba mi się, jak komponują się z całością. A drugim powodem jest to, że jest to dobry sposób na pokrycie nierównych końców. :-) /
*Here you can see a black lines made of isolating tape. I made them, because I just like how it looks right now. And the second reason is that it's a way to cover rough endings. :-)

Jak myślicie - dobry upominek? I co myślicie o tej technice? :-) / 
 *What do you think - is it a good gift? And what do you think about this technique? :-)

17 komentarzy:

 1. Swietny upominek.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. świetnie wyszło :) poza tym super pomysł na prezent

  OdpowiedzUsuń
 3. Od czasu mojej ostatniej lekcji plastyki w szkole podstawowej minęło około 15 lat - nigdy nie sądziłam, że ponownie zainteresują mnie prace manualne :) Ale jak patrzę na efekty Twojej pracy, mam ochotę zapisać się na jakiś kurs diy, bo sama to nawet podstawowych narzędzi typu klej nie dobiorę :)

  Pozdrawiam,
  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc to w decoupage'u najlepsze jest to, że można wyczarować cudo z niczego. I wcale nie trzeba mieć specjalistycznych przyborów. Wystarczy zwykły wikol (dzieci często używają go w szkołach), serwetka, pędzelek i dobre chęci :))

   Usuń
 4. mam odłożone specjalne zeszyty z GW, jak się za to zabrać krok po kroku.. i jak patrzę na te Twoje rzeczy to coraz większa chęć mnie bierze.. szczególnie, że chwila wolnego przed nowym semestrem;)

  OdpowiedzUsuń
 5. super upominek, na pewno bedzie zadowolony:) ale Ty masz pomysly i wyobraznie, zazdroszcze:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry prezent, dobry :). Widzę, że seryjnie teraz produkujesz :D. Ja za jakiś czas, zapewne w wakacje, postaram się zaprzyjaźnić z decoupagem.

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna robota! Zobaczyłem ten wpis i jestem miło zaskoczony, rzadko się zdarza żeby coś mnie zaciekawiło na blogach. Brawo za kreatywność :)

  OdpowiedzUsuń
 8. super wyszło, chłopak na pewno się ucieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jejku, jak to świetnie podoba! Chłopak z pewnością będzie zachwycony.
  Nie dość, że genialny pomysł to i wykonanie super. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 10. a to zwykłyyy wikol? Kurcze myślałam, że do tego decoupag'u to same specjalistyczne rzeczy potrzebne a tu takie podstawowe i jak napisałaś w poprzednim poście(w komentarzu) to rozsądnie ta cena wychodzi.. hmmmm ;>

  OdpowiedzUsuń
 11. Ahh a w odpowiedzi na Twoje pytanie, upominek świetny bo "odmalowany po męsku" i przede wszystkim praktyczny - na ołówki! ;))

  Oups gorzej jeśli pocięłaś jego ulubiony komiks!(oby nie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście to tylko grafiki znalezione w czasopismach :-)
   Można użyć wikolu, kleju do drewna (mój wygląda z resztą identycznie jak wikol), albo specjalnego kleju do decoupage'u (mniejszy i droższy). Do wszystkiego można znaleźć zamienniki, by wyszło taniej :))

   Usuń
 12. Już zbieram ciekawe wycinki z gazet! Genialna sprawa takie JEDNE JEDYNE WŁASNE pudełko :D

  OdpowiedzUsuń
 13. it looks awesome! i adore all hand-made things!! thanks for the tips!

  OdpowiedzUsuń
 14. a czy wycinki nie przyklejają się do żelazka? w jaki sposób prasować, jak koszulę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kawałki papieru, które użyłam do wyklejenia pudełka były dość duże, dlatego bez problemu się trzymały. Dla pewności można na chwile całość pozostawić, a dopiero potem prasować, żeby klej nie był taki mokry.
   Prasować delikatnie na najniższej temperaturze, nie szurać za mocno bo możliwe że nadruk się zroluje. Można po prostu tak przykładać i dociskać, żeby papier był prosty. :-)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.