Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Healthy breakfast idea & green matcha coffee

28 stycznia
Cześć! Na samym początku powiem parę słów o jedzeniu śniadań. Niektórzy z was prawdopodobnie pomijają ten posiłek, ponieważ nie odczuwają rano głodu, albo spieszą się do pracy, czy szkoły. Ale... nie powinniście tego robić. Jem śniadania regularnie od kiedy byłam dzieckiem i uważam, że to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie jest to dla mnie problemem, by od czasu do czasu odpuścić kolację, ale śniadanie musi być zjedzone. W przeciwnym razie od razu robię się głodna (zwłaszcza na porannych zajęciach). /

*Hi! At the beginning I'd like to say a few words about eating breakfasts at all. Some of you are probably skipping this meal, because you don't feel hunger in the morning, or because you're in a hurry for work or school. But the truth is... you shouldn't do that. Since I was a child I was always eating breakfasts and I do believe it's the most important meal of our day. It's not a problem for me to skip dinner from time to time, but breakfast must be eaten. In other way I feel hungry immediately (especially during the morning lectures). 
 
Oto mój zdrowy przykład lekkiego śniadania, które może zachęci was do nie opuszczania domu bez porannej porcji witamin:
- 1 pomarańcza
- dwa kawałki ciemnego chleba domowej roboty (z serem, pestkami dyni i słonecznika)
- sałatka (miks sałat, czerwona papryka, organiczne jajko od własnej kury i domowy dressing z przyprawami i oliwą z oliwek)
- zielona kawa z syropem z agawy
 
*Here's my healthy example of nice light meal that may encourage you to not leave the house without a portion of vitamins:
- 1 orange
- two slices of home baked dark bread (with cheese, pumpkin and sunflower seeds)
- salad (lettuce mix, red pepper, organic egg from my own hen and homemade dressing with spices and olive oil)
- green coffee with agave sirup
Jak zrobić zieloną kawę matcha?
To proste i możecie pić ją na dwa sposoby: na ciepło, lub zimno (jak frappe). Wystarczy dodać pół małej łyżeczki sproszkowanej herbaty matcha do waszej kawy i zamieszać. Gotowe! Nabierze ładnego zielonego koloru i jest bardzo smaczna. Jeśli lubicie słodkie napoje, dodajcie 1-2 łyżeczki syropu z agawy - jest to zdrowszy sposób na słodzenie, zwłaszcza jeśli chcecie unikać białego cukru (lub słodzików - których nigdy nie używam i nie polecam). /


 *How to make green matcha coffee?
It's really simple and you can both drink it hot or cold (like a frappe). Just add a half of a tiny spoon green matcha tea to your coffee, and mix. It's ready! It's got a nice green color and it's tasty.

If you like it sweet add 1-2 teaspoons of agave sirup - it's a healthy way of sweetening if you want to avoid white sugar (or diet sweeteners which I never use and I don't recommend)
 
Jakie jest wasze zdanie na temat śniadań? Jadacie, czy nie? :-) /
 *What's your statement about breakfasts? You eat it or not?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.