Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

New running collection review

02 lipca
 
Cześć! Do tej pory wspominałam o ubraniach do biegania kilka razy (w tym TUTAJ o kolekcji jesienno-zimowej, a TUTAJ napisałam kilka słów na temat moich ulubionych butów), jednak nie skupiałam się na dokładniejszych porównaniach, czy testach. Wiadome jest, że niektóre rzeczy będą wygodniejsze, inne zaś będą leżały gorzej - najważniejsze to dopasować je do dyscypliny, którą się uprawia, względem odpowiedniego rozmiaru, no i oczywiście według własnych preferencji. I tak jak na przykład buty do biegania naturalnego (z bardzo cienką podeszwą) robią furorę w sieci- tak też mi one kompletnie nie odpowiadają i pozostaję przy swoich różowych Nike Dual Fusion 3 (zamiennie ze starymi, czarnymi Nike Dart na cięższe i brudniejsze trasy). Jak mogliście już zauważyć po zdjęciach, które publikowałam w zakładce ,,sport", posiadam różne typy strojów biegowych z elementami do dowolnego łączenia w zależnie od pogody (kurtki, krótsze i dłuższe legginsy, koszulki, bluzy, staniki sportowe itp) i zazwyczaj opierałam je na kolekcjach zaufanych marek sportowych, takich jak Nike, Adidas, czy Reebok. Tym razem skuszona promocyjnymi cenami i dość ładnym wyglądem, kupiłam nowy komplet na cieplejsze dni i chętnie podzielę się z wami moją opinią na jego temat.

Hi! Till now I mentioned about running clothes a few times. Firstly about autumn and winter collection, and secondly about my favourite shoes. It's well known that some of the clothes can be more comfortable than the ofers - but the most important thing is to fit them to the discipline we're currently practising, to our size and according to our fashion-taste. And for example those popular shoes for natural running are completely uncomfortable for me (with thin shoe sole)- I'd rather stay with my pink Nike Dual Fusion 3 (or old black Nike Darts). As you may notice on the pictures I published in the ,,Sport" label, I own a few different kinds of running elements, that can be easily changed according to the weather (softshells, shorter and longer leggings, shirts or hoodies, sport bras etc.) and I usually based my decision of buying them on the trusted labels like Nike, Adidas or Reebok. This time, seeing really low prices and pretty nice look, I bought a new outfit for the warmer training days and I'm happy to share my review about it with you.
 
Co konkretnie wybrałam: koszulkę na ramiączkach (20zł przeceniona z 40zł), stanik sportowy (39,90zł) i spodenki (40zł z 70zł).
Jeśli chodzi o stanik sportowy, to posiadam już jeden z tego sklepu, ale fioletowo-różowy. Po intensywnym użytkowaniu u braku jakichkolwiek zniszczeń, uznałam że jest warty ponownego zakupu ale w innym kolorze. Ten, który wzięłam ma rozmiar S i średni stopień podparcia - dla dziewczyn z większym biustem polecam takie z wbudowanymi miseczkami. Poprawia to komfort biegu i ćwiczeń. Materiał jest szybkoschnący, nie miałam także problemu z żadnymi szwami - nic nie obciera, nie pruje się i przede wszystkim ramiączka są na tyle szerokie, że biega się w nim bardzo wygodnie. Piorę je ręcznie po każdym biegu, nie używając żadnych substancji zmiękczających, żeby materiał nie stracił swoich właściwości. Jest dość obszernie zabudowany i w czasie naprawdę ciepłych dni nadałby się do biegania nawet bez koszulki na wierzchu (oczywiście nie w środku miasta, ale w lesie, albo nad wodą - czemu nie :) ).

What did I choode: functional tank top (20PLN from 40PLN), sport bra (39,90PLN) and shorts (40PLN from 70PLN).
About the sport bra- I already have a similar one from the same store, but in violet&pink colour. I have a S size and medium support - for the girls with bigger breasts I recommend choosing better support. It increases the running and excercising comfort. The material is quick-dry, and I didn't have any bad experience with the bra stitches. I'm hand-washing it after every use, not using any softeners, so the material won't loose its properties. It's rather wide builded, so during really warm days it's possible to run even without the top over it (of course not in the middle of the city- but in the forrest or by the water- why not :) ).
 
 
Koszulka funkcyjna w kolorze pomarańczowym: lekka, zwiewna i dość ciekawie prezentująca się (na żywo kolor jest bardziej brzoskwiniowo-pomarańczowy, lekko neonowy). Zachęciła mnie cena i to, że do tej pory biegałam jedynie w krótkich rękawkach. Przód jest lekko siatkowy i odrobinę prześwitujący (widać spod niego wzór stanika). Tak jak wszystkie ubrania z biegowej serii H&M, stworzone są z szybkoschnącego, raczej nie gniotącego się materiału. Jest dopasowana, ale nie ciasna - lekko luźniejsza u dołu, co mi bardzo odpowiada (a przede wszystkim nie za krótka). W chłodniejszych miesiącach na krótki rękaw nakładałam bluzy (lub na odwrót: krótki rękaw na dopasowany długi) i zdarzały się takie modele, które przez to, że były dość obcisłe, podsuwały się do góry w czasie biegu. W tej nie było takiego problemu. Na pierwszy raz wybrałam standardową trasę, ale pokonałam ją dość szybko- zwykła bawełniana koszulka wróciłaby z takiego starcia cała mokra. Ta cały czas pozostawała sucha.

Krótkie spodenki w kolorze szarym z miętowymi obwódkami. Są to moje pierwsze krótkie spodenki biegowe, ponieważ do tej pory wybierałam jedynie krótsze, lub dłuższe legginsy. To, co najbardziej mi w nich odpowiada to kieszonka z tyłu, która wbrew pozorom jest bardzo pomocna i zawsze staram się dobierać takie elementy stroju, by chociaż jeden z nich pomieścił np. klucze do domu (nie lubię trzymać ich w ręce). Nie jest niestety zbyt duża - zmieściła się tam mój odtwarzacz mp3, ale telefon już nie (z czym nie było problemu w długich legginsach Nike).
Fajnym rozwiązaniem jest też zastosowanie dwóch warstw: pierwsza zewnętrzna jest luźna i miękka, nie obciera nóg ani nie przeszkadza w biegu, druga wewnętrzna trzyma spodenki w dobrej pozycji, zapobiega ich zsuwaniu się i pomaga w lepszym dopasowaniu do nóg. Mają one też wiązanie, ale okazywało się zbędne: sama gumka od spodenek wystarcza. To akurat bardzo ważny element, ponieważ nie ma nic gorszego niż niewygodny strój. Także są szybkoschnące i polecałabym je zarówno na ciepłe dni, jak i zajęcia na sali (siłownia, Zumba etc.). Szczerze mówiąc są na tyle ładne, że nie pogardziłabym założeniu ich po prostu do adidasów.

Functional tank top in orange color: light and comfortable. In the daylight it seem to be more peachy-orange and neon. I was happy about the price and that I didn't have any running tank-top till now. I used to wear short or long sleeves. The front is made of a thin net and the bra is visible from the bottom of it. Just like every other piece from sporty H&M collection, it's made of the quick-dry material. It fits, but it's not too small. It stayed dry during my whole workout.
Running shorts: in gray color with mint endings. There are my first running shorts, because I always prefered longer or shorter leggings. What I like the most about them is the tiny pocket at the back (it's small, but I could place there my mp3 player or keys - unfortunately it's too small for my phone). Using two layers of material was a good solution - the upper one is soft and loose, and the other one fits to the legs and helps to keep shorts in the right position for the whole run. They're also quick-dry and I recommend them for warm days workouts as well as trainings inside (Zumba etc.). Honestly they're so pretty that I wouldn't mind wearing them as casual shorts with sneakers.
 
Podsumowując: uważam, że taki zestaw pod względem ceny do jakości wypada bardzo korzystnie (zwłaszcza w czasie promocji). Nie zdziwi nikogo fakt iż zazwyczaj ubrania biegowe są dość kosztowne, choć zdarza się, że kosztulki za 200 i za 20zł wykazują takie same właściwości. Obecnie w kolekcji dostępnych jest naprawdę dużo kolorów, wzorów i kształtów, więc dopasowanie elementów do swoich potrzeb i wyglądu nie stanowi żadnego problemu. W czasie biegu czułam się bardzo wygodnie, przewiewnie i ani razu nie byłam zmuszona nic poprawiać (czego nie mogę powiedzieć np o koszulce z Reeboka, która cały czas podjeżdżała mi za pas). Jest to zdecydowanie ciekawa opcja dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportem i nie chcących wydawać kroci na profesjonalny strój - ale też dla tych bardziej zaawansowanych. 

To sum up: I think that this kind of running outfit is great according to the quality and offered price (especially during the discounts). It's not new that usually running clothes are expensive, but it happens that 200PLN worth t-shirts are just the same as the ones for 20PLN. In the new collection there are several colors, patterns and shapes available, so fitting them to one's needs and look is pretty easy thing to do. During mthe run I felt comfortable and fresh. It's a great idea for those who wants to complete their sport outfit and not spending a big amount of money for that - it's good for the advanced as well.
Nie brałabym jedynie butów z tych proponowanych przez H&M - w mojej opinii nie wyglądały na solidne, ani dobre jakościowo. Wyglądem wzorowane były z pewnością na serii Nike Free Run (charakterystyczna podeszwa), ale w dotyku nie były takie same - podeszwa przypominała słabo zginającą się piankę. Buty lepiej jest kupić w innym sklepie, w którym jest możliwość sprawdzenia swojego kroku biegowego i typu stopy na bieżni i kamerze. Jednak każdy inny element stroju jak najbardziej jest tu warty uwagi! 
Parę miesięcy temu kupiłam też tam opaski z żelem ułatwiającym trzymanie włosów (z działu sportowego), jednak też raczej nie spełniają swojej funkcji. Zsuwają się już po chwili (po mimo użycia ich na spięte włosy, nawet z dodatkową wsuwką).

The thing I wouldn't recommend is choosing sporty shoes from H&M- in my opinion they didn't look as the good ones, and their quality wasn't perfect either. I'm sure they were supposed to look kind of new series of Nike Free Run (specific shoe soil), but when I touched it- they weren't the same. I recommend buying shoes in a professional store where you can check your running technique on the treadmill with the camera. But every other running element was great here! A few months ago I also bought there hairbands with gel, that should ease keeping hair in shape while working out. But they're not worth their price- they used to fell of (even with ponytail and additional bobby-pin).
A wy gdzie zazwyczaj kupujecie swoje ubrania treningowe? Jakie są wasze opinie na temat H&M-owej kolekcji? :-)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.