Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Summertime photo-session

14 sierpnia
Hej! Fotografia to jedna z moich pasji. Uwielbiam uwieczniać momenty warte zapamiętania, jak i z pozoru nieistotną codzienność. Zdjęcia przywołują wspomnienia - te świeższe, lub te sprzed lat. Stare ujęcia zawsze wywołują uśmiech na mojej twarzy - czy to przez śmieszną minę, czy też przez ludzi, którzy mnie wtedy otaczali. Na moich ścianach także nie mogłoby zabraknąć różnego rodzaju fotografii, czy kolaży. Wieszam te z dzieciństwa, jak i te bardziej aktualne, te pozowane z sesji, jak i kompletnie spontaniczne uchwycone telefonem. Każde z nich ma swój niepodważalny urok.

Na przekór ,,selfie".
Niestety w obecnych czasach zdjęcia nie wyglądają już tak jak kiedyś. Nie chodzi mi tu wyłącznie o rozwój technologii - w końcu dzisiejsze fotografie nie mają już porównania do tych wykonywanych jeszcze dziesięć lat temu aparatami na klisze. Ale nie rozchodzi się tu także o specyfikę aparatów, a o sposób ich wykonywania. W świecie zalewanym przez profesjonalne sesje zdjęciowe z magazynów, jest też miejsce na tzw. ,,selfie" - czyli innymi słowy charakterystyczne auto-portrety. Jednak zazwyczaj nie dopatrzymy się w nich wyjątkowej formy, czy artystycznej nuty. Selfie to najczęściej zdjęcie wykonywane telefonem, w dodatku z odległości wyciągniętej ręki. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam tu na celu wypisywania plusów, czy minusów takiego obrotu spraw - w końcu sama też posługuję się takimi zdjęciami na blogu.
Ale czy w chęci uwieczniania wszystkiego na zdjęciach, nie zatracamy gdzieś przy okazji tej magii wspomnień? Czy przeglądając takie zdjęcia za kilka lat, nadal poświęcimy chwilę na przypomnienie sobie okoliczności ich powstania, czy może przerzucimy je dalej w poszukiwaniu tych, które znaczą dla nas coś więcej? Jestem ciekawa waszej opinii na ten temat.
Tomasz Repeta napisał raz w swoim felietonie, że ,,kiedyś zdjęcia robiło się komuś ważnemu", zaś ,,granica przyzwoitości w robieniu selfie jest niezwykle cienka". I myślę, że wiele osób zgodzi się z tym stwierdzeniem. 

Pozostając w lekko filozoficznym tonie, zapraszam was jednak do przejrzenia efektów z naszej najnowszej, wakacyjnej sesji zdjęciowej z Tomaszem. Skupiliśmy się tu na prostocie portretów i miejsc, które odwiedziliśmy, by wydobyć letni urok z każdej, klasycznej fotografii.
Co o nich sądzicie? :-) 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.