Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Home sweet home

09 października
Cześć wszystkim! Tak jak zapowiedziałam na fanpage'u, przychodzę do was z małą porcją zdjęć mojego nowego domu. Gdy je robiłam, byłam jeszcze w małym chaosie po wprowadzeniu się (w sumie nadal jestem) - nie licząc podstawowych mebli mieszkanie było całkowicie puste w wyposażenie. Musiałam wybrać się więc do Ikei i dotargać z ogromnąąąąą torbą pełną kuchennych przyborów, kołdrą i wszystkim, co najpotrzebniejsze na chwilę obecną. 
Całość jest bardzo ładna, schludna i utrzymana w nowoczesnym szwedzkim klimacie. Wszystkie meble i sprzęty są nowe, co bardzo mi odpowiada - nie zdążyłam jeszcze nawet ściągnąć folii z piekarnika. Całość składa się z dużego pokoju, w którym jest łóżko, stół i krzesło (aktualnie pożyczone znajomym) i wbudowanej (bardzo pojemnej!) szafy, małego przedpokoju połączonego z kuchnią i łazienki - w której bardzo zaskoczył mnie wygląd prysznicu (podobno wielu szwedów korzysta z takiego rozwiązania - pomimo szokującego pierwszego wrażenia jest bardzo funkcjonalny i wygodny). Drzwi wejściowe zamykają się na dotykowy klucz oraz kod. Mam wrażenie, że Szwedzi bardzo lubią tego typu technologie, bo wejście do budynku także wymaga przyłożenia tego klucza, podobnie jak wejście na główne korytarze, a nawet... skrzynka na listy jest automatyczna. :-)
Mieszkam sama (jak prawie wszyscy studenci) i nie narzekam na brak miejsca - wielkością mieszkanko przypomina kawalerkę. Do szczęścia brakuje mi już tylko kilku ozdób, zdjęć w ramkach i białych lampek. :-) 

Hey everyone! Just as I announced on my fanpage, I'm coming to you with a small pack of pictures of my new home. When I was taking them, I was still in unpacking chaos after moving in (well I actually still am) - so except of basic furnitures, my flat was completely empty with any utensils. I had to go to Ikea and bring a huuuuugeee bag full of kitchen stuff, cover and everything I needed for now. The whole flat is really nice, clean and kept in modern swedish style. Everything here is new - I still haven't removed the foil from my oven. I have here a big room with bed, desk and chair (now borrowed to my neighbor) and very big closet, small hallway connected with kitchen and a bathroom - where I was really surprised about how the shower looks like (I heard many Swedes are into this solution in their homes - but except of weird first impression, it's very functional and comfortable). The doors are locked on touch-key and code. I think Swedes like that kind of technology, because even the entrance to the building is for the touch-key, as well as the main hallways and even... my mailbox is automatic. :-)
I live alone (as almost every student), so I don't complain about the lack of the space - judging by the size of this flat I would say it's like a bachelorhood type. To be fully happy I need to add some decorations, pictures in frames and white lights. ;-) 
Szukam pomysłów na proste domowe ozdoby - zatem jeśli przyjdzie wam coś do głowy, podzielcie się w komentarzach :-) /
*I'm looking for the ideas for simple home decorations - if you have something on your mind, feel free to thare them in comments. :-)

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.