Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Beautiful Sweden

16 listopada
Cześć! Listopadowa pogoda nigdy nie należała do najpiękniejszych - a deszcz i chlapa wcale nie pomagały w przetrwaniu tego czasu. Mój listopad w Szwecji także jest dość chłodny, ale okolica nadrabia pięknymi widokami. Jednym z minusów Skandynawii i jesienno-zimowego czasu jest to, że bardzo szybko robi się ciemno. Już około trzeciej, czwartej po południu na zewnątrz zaczyna robić się czarno. Przytulna atmosfera w domu na szczęście w tym pomaga - świeczki, ozdobne lampki, grzane wino lub piwo i odpowiednie towarzystwo, to wszystko co najważniejsze do miłego spędzenia czasu, nawet jeśli na zewnątrz zamarzają już nosy. :-)
Ale miejmy nadzieję, że gdy spadnie pierwszy śnieg i na zewnątrz pojawią się wszechobecne świąteczne światełka, atmosfera zrobi się prawdziwie magiczna. 
A póki co zapraszam was do przejrzenia kilku zdjęć z miejsc, które odwiedzam bardzo często. 

*English:Hi! November weather was never considered as the most beautiful one - and rain is not helping to survive this time either. Mine November in Sweden is also pretty cold, but neighborhood is making it up for me with beautiful views. One of the disvantages of Scandinavia and autumn-winter time is that it gets dark outside really early. Around 3-4pm it begins to be completely black. But cozy atmosphere at home helps with that - candles, pretty lights, mulled wine or beer and good company is everything what I need to spend a good time, even when it's so cold outside that the noses are freezing. :-) 
But let's hope that when the first snow will fall, and the christmas lights and ornaments will appear, the atmosphere will be truly magical.
But as for now, feel free to check out few pictures of the places that I visit very often. 

A jakie są wasze sposoby na przetrwanie zimnych, jesiennych wieczorów?/
*And what are your ways to survive cold, autumn evenings? 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.