Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Morning in Graz, Austria

18 października
 
Och, cóż za podróż. Niesamowity czas razem ze znajomymi w Polsce i kolejna długa przygoda, która sprawiła, że po raz pierwszy dotarłam do Austrii. Zobaczenie pięknego Wiednia z samego rana było niesamowite - byłam jednocześnie zmęczona i podekscytowana, by wszystko zobaczyć! Podróż pociągiem zakończyła się w Graz i byliśmy w domu! No, cóż, może nie dosłownie w moim domu, ale po zapoznaniu się z powiedzeniem, że ,,dom jest tam, gdzie twoje serce" - zaczęłam uważać się za osobę, która ma teraz wiele domów. :-) A uczucia po przyjeździe były ambiwalentne - mój umysł chciał wypić kawę i ruszać w drogę, ale ciało mówiło: nie, po drzemce. Tak też zrobiłam.

*English: Oh what a travel it was. An amazing time together with my friends in Poland, and another long journey which brought me for the first time ever to Austria. Seeing beautiful Vienna in the very morning was amazing and I was tired, but so excited to see it all! The train ride took us finally to Graz, and then we were home! Oh, well, not literally my home, but after seeing the sentence that ,,home is where your heart is" - I started considering myself as a person who has many homes now. :-) My feelings after arriving were totally ambivalent - my mind wanted to drink coffee and go, but my body said: nope, after a nap. So I did.
 Ta brodata część uroczego zdjęcia mówiła o przyjeździe do Graz od dłuższego czasu. Nie, żebym mu nie wierzyła, że ja też tam się znajdę, ale po drodze miałam co do tego spore wątpliwości. Za to słysząc, że to dobre uczucie mieć mnie tam ze sobą, nadrobiło dla mnie za całą, długą podróż.
Zaczęliśmy od późnego śniadania i kaw serwowanych w niesamowicie pięknych, dużych filiżankach. Serio, są świetne - zwłaszcza w połączeniu z widokiem z balkonu na wzgórza. Nie mogłabym wyobrazić sobie lepszego miejsca na śniadanie.

 This beardy part of the cute picture has been talking about Graz for a long time. Not that I didn't believe him about me coming there, but I had some serious doubts on the way. But hearing that it feels good to have me there, made up the whole long journey for me.
We started from brunch and coffees served in amazingly beautiful, big cups. Seriously, they are the best - especially in the combination with the view from the balcony on the hills. I couldn't imagine better breakfast spot. Oto garść ciekawostek z austriackiego Graz. /
That's a bunch of fun facts about Austrian Graz.
5 rzeczy, które pokochałam w Graz:
1. Niesamowite widoki na (i z) wzgórza, z pięknym niebem i uroczymi światłami miasta w dole.
2. Wieża zegarowa i możliwość obserwowania stamtąd spadających gwiazd.
3. Piękne miasto pełne jasnych, starych budynków - które momentami wyglądały odrobinę włosko.
4. Murinsel - sztucznie zbudowana wyspa Mur, która znajduje się na rzece 
5. Czysta okolica, eko i rowero-przyjazna polityka i wiele pól dyniowych! 

 5 things that I loved in Graz: 
1. Amazing views on (and from) the hills, with beautiful painted skies and lovely city lights in the bottom.
2. Clocktower and the possibility we had to watch shooting stars from this spot.
3. Beautiful city full of bright, old buildings - sometimes looking a little bit italian.
4. Murinsel - an island (or according to wikipedia: artificial floating platform) made on the river 
5. Clean surroundings, eco and biker's friendly policy and many pumpkins on the fields!
 Co myślicie o takim zwyczaju wieszania kłódek na mostach? Można to zauważyć na całym świecie. /
What do you think about this habit of hanging love locks on the bridges? You can spot them everywhere in the world.
 Byliście kiedyś w Graz? Lub w innym miejscu w Austrii? /
Have you ever been in Graz? Or anywhere else in Austria?

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.