Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Thermal spa in Fohnsdorf

Urodziny to najlepszy dzień w całym roku... lub tydzień! Po tym jak zdążyłam na samolot z samego rana po domowym świętowaniu ze znajomymi (którzy także przygotowali dla mnie niespodziankę!). Półprzytomna dotarłam na berlińskie lotnisko, a to co było później, możecie kojarzyć z poprzedniego wpisu - otrzymałam pyszne ciasto, dynie i tajemnicze koperty zawierające niespodzianki na różne dni. Niektóre z nich były małe, inne zaś większe, ale to co je wszystkie łączy to fakt, że każda wpasowała się w mój gust i zainteresowania. Jedna z kopert zawierała w sobie termalne spa i mogłam wybrać które. Mój wybór był prosty - małe, austriackie miasteczko Fohnsdorf. Przygotowani z go-pro, kindlami do czytania i ręcznikami, byliśmy gotowi do drogi. 


*English: Birthday is a best day during the whole year... or more like a best week ever! After I took a flight the next morning after small home celebrations with my friends (it was also a surprise to me!). A halfly asleep I managed to get to the Berlin's airport, and what happened after, you may already remember from the previous post - I got a wonderful cake, pumpkins and mysterious envelopes containing surprises for different days. Some of them were small, some of them bigger, but what connects all of them is the fact that they were simply awesome and fitting my interests. One of the envelopes said that we were going to thermal spa, and I could choose which one. My choice was easy - in the small, Austrian city Fohnsdorf. Prepared with go-pro camera, kindles for reading and towels, we headed to our destination.
Termalne spa w Fohnsdorfie to przepiękne miejsce i zamierzaliśmy spędzić tam cały dzień pływając, czytając i relaksując się. Bez wątpienia największą zaletą był basen na zewnątrz z widokiem na góry, z którego skorzystaliśmy w czasie chłodnego dnia. To co odróżnia termy od zwykłego spa to woda i ciepło, które wydobywane są z wnętrza ziemia i są najzdrowszą możliwą opcją. Samo pływanie na zewnątrz to także dobry sposób na wzmocnienie odporności przeciwko jesiennym i zimowym przeziębieniom. 
 
 *Thermal Spa Aqualux in Fohnsdorf was a wonderful place and we intended to spend there a whole day swimming, reading and relaxing. With no doubt the best part of it was the outdoor pool during a cold day with a view on the mountains nearby. What's different about thermal spa and just normal pool is that their heat and water comes from the ground and it's the healthiest possible option. Outdoor swimming itself is also a great option for boosting our immunity for common autumn and winter colds.
 Na szczęście oprócz nas nie było w tym czasie wielu odwiedzających. Mogliśmy cieszyć się basenem przez większość czasu tylko we dwójkę. 

Luckily except of us there were not many other visitors. We could enjoy the pool the most of time as only two swimmers.
Był to mój pierwszy raz w prawdziwych termach. A wy odwiedziliście już jakieś? Które polecacie? 
*It was my first time in real thermal spa. And have you ever been in any? Which of them you recommend? 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.