Nic nie rozumiesz? Nie ma problemu! Kliknij tutaj i czytaj po polsku

Austrian nature

Jeśli chcecie nacieszyć się konkretnym państwem, najlepiej wybrać się w miejsca, które nie są przesadnie turystyczne. Lasy, parki, ładne alejki - to klucz to spędzenia czasu w miłej atmosferze i bez tłumów. Jednakże nie ma nic złego w zwiedzaniu popularnych zakątków. Według mnie najważniejszy jest balans. Dobrze jest pomieszać turystyczne miejsca ze skrawkami życia codziennego mieszkańców. Możemy dzięki temu zyskać nowy punkt widzenia i odkryć, jak widzą kraj ci, którzy są w nim na co dzień, a jak postrzegają go turyści. I dopóki takie wycieczki sprawiają nam czystą przyjemność, nie mamy się o co martwić. I tak właśnie spędziliśmy czas ostatnim razem w austriackim Graz. Oprócz wizyt w mieście i zahaczenia o moją ulubioną Wieżę Zegarową, wybraliśmy się też na małą przechadzkę w górskim lesie. Orzeźwiająco! Oto kilka zdjęć i widoków z wyprawy. 

 *If you'd really like to enjoy the country as its finest, try to go to places which are not overly touristy. Forests, parks, nice alleys - it's a key to have a nice time without crowds. However there's nothing bad in seeing those more common sights too. In my opinion it's all about the balance. It's good to mix touristy with some real, everyday life places. We can get a new point of view then on how the inhabitants see their country and how it is made for tourists. Sometimes we can get totally mixed feelings, but it's completely normal. As long as we enjoy, everything is fine. And that's how we did the last time in Graz. Except of seeing the city and my favorite Clock Tower, we also went for a small walk in the forest up the mountain. Refreshing! Here are few pictures and views from our little trip.
 
Mgła i góry - magiczne połączenie. 
Fog and mountains - magical combination. 
 Zobaczyliśmy też po drodze zamek Eggenberg. Nie zdecydowaliśmy się na wejście do ogrodów, ale spotkaliśmy tamtejsze pawie po drugiej stronie muru. 

We've also seen the Eggenberg castle on the way. We didn't decide to see the gardens, but we met castle's peackocks on the other side of the wall.
 To się nazywa uroczy kieliszek do wina. :-) /
That's a cute wine glass. :-)
Uroki zachodów słońca. /
Sunset charms. 
 I kraina liści! /
And leaves wonderland!
 
Wieża Zegarowa widoczna w oddali. /
Clock Tower seen in a distance. 
A jakie zakątki są najbardziej interesujące podczas waszych podróży? 
Which sights are the most interesting for you during your travels? 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.